Kompresjoterapia

Odzież okrągłodziana

Lecznicze wyroby uciskowe gwarantują terapeutyczne działanie, gdy:

 • mają indywidualnie dobrany ucisk,
 • mają indywidualnie dobrany rozmiar,
 • są zakładane, gdy żyły nie są nadmiernie wypełnione krwią (rano, lub po wypoczynku z uniesionymi nogami),
 • są równomiernie rozprowadzone na całej kończynie (nie można zawijać np. podkolanówek),
 • wymieniane są po czasie gwarantowanym przez producenta (podczas używania stopniowo się rozciągają i ich efekt zmniejsza się).

Zaskoczeni będziecie Państwo jak poprawią kondycję nóg dobrze dobrane wyroby. Do wyboru są nie tylko rajstopy i pończochy, ale także bardzo wygodne podkolanówki. Wyroby te sprzedawane są w wyspecjalizowanych gabinetach i aptekach na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Dla pacjentów Centrum Flebologii posiadamy szeroką gamę produktów JOBST®, wyrobów najczęściej wybieranych przez lekarzy w USA. JOBST® to także bogata oferta na poważne uszkodzenia układu naczyń limfatycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.jobst.pl.

JOBST® UltraSheer to linia najbardziej przeźroczystych i modnych produktów na nogi. Podkolanówki, pończochy i rajstopy są tak cienkie jak delikatne wyroby. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Szlachetne włókno i połysk daje elegancki wygląd. Specjalistyczny proces produkcji gwarantuje pacjentom przyjemnie odczuwaną miękkość. Doskonałe dopasowanie, oddychająca dzianina , wygoda w nakładaniu i zdejmowaniu zapewniają najwyższy komfort noszenia i użytkowania produktu.

JOBST® Opaque jest linią produktów uciskowych (podkolanówki, pończochy, rajstopy) zawierającą innowacyjne włókna JOBST® SoftCare. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Wyroby JOBST® Opaque są wyjątkowo łatwe w nakładaniu. Doskonale kryją wszystkie niedoskonałości skóry. Niezwykle przyjemne w dotyku, świetnie dopasowane do ciała dają wyjątkowy komfort noszenia. Dodatkowe wzmocnienie wyrobu na czubkach palców i na pięcie sprawia, że wyrób jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

JOBST® Classic jest najbardziej uniwersalną linią spośród wszystkich wyrobów uciskowych. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Najczęściej stosowany jest w terapii średnich schorzeń żylnych. Najwyższej jakości włókno oraz wzmocnienia w okolicach narażonych na wzmożone tarcie powodują, że JOBST® Classic jest wyjątkowo trwały. Stworzone przez JOBST®, elastyczne włókno Active-Comfort z LYCRĄ® wyraźnie ułatwia zakładanie wyrobu i sprawia, że dopasowuje się on do każdego ruchu kończyny.

JOBST® UlcerCARE to specjalny system podkolanówek z zamkiem błyskawicznym . To innowacyjny system terapii 2 w 1, który służy do leczenia owrzodzeń żylnych.

JOBST® UlcerCARE składa się z wierzchniej podkolanówki uciskowej oraz drugiej, delikatnej, zakładanej pod spód, służącej do przytrzymania opatrunku oraz ułatwiającej nakładanie zewnętrznej podkolanówki.

Jak wykazano w badaniach naukowych, stosowanie systemu JOBST® UlcerCARE skraca o połowę czas leczenia owrzodzeń podudzi w stosunku do klasycznego leczenia z wykorzystaniem bandaży. Pozwala też obniżyć koszty leczenia, gdyż pacjent może samodzielnie w domu zmienić opatrunki odtwarzając wiernie stopniowalność leczniczego ciśnienia. Bandażowanie jest dużo trudniejszą do opanowania czynnością, a błędy w bandażowaniu mogą skutkować pogorszeniem stanu rany.

W przypadku dużych obrzęków oferujemy podkolanówki z serii Elvarex®. To unikalna technika płaskiego dziania pozwala stworzyć wyroby, które nie wrzynają się w miejscach, gdzie jest obrzęk.

Wyroby serii Elvarex® są dziane płasko, wymagają zszycia. Równe naprężenia dziany niweluje efekt wrzynania się. Elvarex®t o produkt robiony na miarę pobieraną indywidualnie każdemu pacjentowi. Jest nieograniczona liczba modeli, zależnie od wskazań lekarza lub terapeuty. Produkowane są w 4 klasach ucisku.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67